У Черкасах презентують книгу спогадів про Майдан

У Черкасах презентують книгу спогадів про Майдан

Український інститут національної пам'яті у Черкасах презентує збірку спогадів про події 2013-2014 років. Захід відбудеться на відзначення п’ятої річниці Революції Гідності. До участі у презентації запрошуються інтерв’юери, координатори збору усних свідчень, оповідачі з Черкаської, Вінницької, Кіровоградської та Дніпропетровської областей.

7 грудня о 13.00

м. Черкаси, вул. Хрещатик, 259

Черкаський художній музей

Вхід вільний

Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. Задля цього здійснено усноісторичне опитування очевидців та учасників масових протестних акцій, що проходили у столиці та регіонах.

На основі записаних інтерв’ю формується архів усної історії, а також підготовлено серію друкованих видань «Майдан від першої особи». У 2015 р. вийшов випуск «45 історій Революції Гідності», у 2016 р. – «Мистецтво на барикадах».

«Майдан від першої особи. Регіональний вимір» є третім випуском серії. Його метою є реконструкція подій місцевих майданів, адже під час Революції столиця перебувала в центрі суспільної уваги, а протестні рухи в областях – на її периферії. Заповнити цю прогалину та сформувати уявлення про Майдан як загальноукраїнське явище і покликаний збірник.

Випуск складається з 25 розділів – за кількістю регіонів України. Розділи подаються за назвами областей, розташованими в алфавітному порядку. У 2017 році вийшла перша частина випуску, до якого увійшли регіони, починаючи від Автономної Республіки Крим до Луганської області. Цього року видано другу частину з розділами про решту областей, в тому числі й про події у Черкаській області.

Спікери:

Володимир Стецюк, журналіст із Кривого Рогу

Тетяна Бородіна, громадська діячка з Кропивницького

Віталій Масненко, професор завідувач кафедри історії України Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

Ольга Скус, доцент кафедри історії України Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Тетяна Ковтунович, завідувач сектору обліку та збереження усних джерел Українського інституту національної пам’яті

Інна Зозуля, організаторка та учасниця уманського учнівського Майдану

Владислав Чабанюк, директор Державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура»

Валентна Коваленко, голова Черкаської обласної організації Народного Руху України

Антон Ведула, громадський активіст, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода»

Модератор: Тетяна Привалко, координатор регіональних записів проекту «Майдан: усна історія» Українського інституту національної пам’яті