Відкриття виставки «Подорож невідомим Кримом»

Відкриття виставки «Подорож невідомим Кримом»

У Києві відкриється виставка «Подорож невідомим Кримом». Розміщена вона буде у сквері №3 на Контрактовій площі, де відтепер розташовані нові виставкові конструкції Українського інституту національної пам’яті.

Виставка «Подорож невідомим Кримом» розповідає про маловідомих діячів кримськотатарської культури, татарські міста та поселення, які ми звикли сприймати як суто «російські та радянські», та про унікальне кримськотатарське мистецтво. Експозиція стала ініціятивою ГО «Егрідал», яку підтримав УІНП.

Коли: середа, 5 серпня, 12:00.

Де: сквер №3 на Контрактовій площі

Учасники:

Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті;

Автори виставки.

Також до участи запрошено представників Меджилісу кримськотатарського народу, Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України та Київської міської державної адміністрації.

Над виставкою працювали:

  • Володимир Тиліщак,
  • Каміла Саадат,
  • Емір Саадат,
  • Володимир Поліщук,
  • Богдан Короленко,
  • Наталя Позняк-Хоменко,
  • Громадська організація «Егрідал»

Дизайн: Ганна Беркутова

Громадська організація  «Егрідал» створена 15 березня 2019 року. Її метою є зміцнення і розвиток дружніх міжнаціональних відносин, культурна дипломатія. «Егрідал» активно займається правовим, культурним та соціальним захистом  кримськотатарського та інших народів Криму. Громадська організація неодноразово проводила та брала участь в освітніх заходах, конференціях, семінарах, форумах, інших культурних та освітніх подіях.

Ще одним напрямком діяльності «Егрідалу» є вивчення етнографічної та культурної спадщини кримських татар і популяризація кримськотатарського етнічного одягу в молодіжному середовищі, серед громадян України та інших країн світу.  Для цього силами громадської організації  була створена колекція одягу «Гузель Крим», яка викликала неабияку цікавість в  українських та іноземних дизайнерів. Ця колекція була презентована та отримала визнання в рамках проєкту «Екскурсія Україною по подіуму» у Варшаві та Тель-Авіві. Окрім етнічного одягу,  ГО «Егрідал» вивчає та популяризує створені в кримськотатарському стилі рушники, подушки, феси та інше декоративно-прикладне мистецтво.