Презентували документальний фільм про Всеволода Змієнка

Презентували документальний фільм про Всеволода Змієнка

Південний міжрегіональний відділ УІНП презентує короткометражне відео присвячена українському військовикові, учаснику Української революції 1917-1921 років Всеволоду Змієнку "Дві війни одного одесита".

У стрічці розповідається про події оборони Замостя 1920 року - однієї з ключових битв радянсько-польської війни, де українці та поляки спільними зусиллями перемогли більшовицькі війська. Всеволод Змієнко на час участі в обороні Замостя був начальником штабу Шостої стрілецької дивізії Армії УНР. 

Документальний фільм розробила студія ONYKO Films. Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам'яті. Консультантами ролику виступили доцент кафедри Історії України ОНУ імені І.І.Мечникова Володимир Полторак та начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Зазначимо, що Всеволод Змієнко народився в Одесі 16 жовтня 1886 року. Серед військових Української Народної Республіки він відомий як організатор українського війська на Одещині в 1917–1918 роках, керівник військової розвідки УНР в екзилі, визначний воєначальник та активний діяч української еміграції. 

Матеріали по темі