Співробітниці Інституту взяли участь у літній школі для вчителів у Львові

Співробітниці Інституту взяли участь у літній школі для вчителів у Львові

6-9 червня 2024 року у Львові відбулася літня школа «Навчання через дослідження» для вчителів історії з усієї України. Захід організувала чеська громадська організація «Асоціація з міжнародних питань» у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті. Серед лекторів і тренерів були і співробітниці Інституту – Олена Охрімчук, Ганна Байкєніч і Тетяна Привалко.

Програма літньої школи була цікава та насичена. Йшлося про сучасні підходи організації дослідницького методу у викладанні історії, різні форми джерел, нові тенденції в галузі історичної освіти. Заняття проводилися у формі тренінгів, воркшопів, бесід і обговорень. Зокрема, Олена Охрімчук та Ганна Байкєніч провели інтерактивні заняття «Тривимірне дослідження Української революції» та «Тема сучасної війни на уроках історії: зміст, методи, форми освітньої діяльності», познайомили учасників літньої школи з освітніми проєктами Інституту, на практиці показали як впроваджувати інноваційні дослідницькі методики на уроках історії.

Тетяна Привалко провела заняття «Усна історія у дослідженні Чорнобильської катастрофи», надала рекомендації щодо користування онлайн-архівом усної історії Інституту та іншими ресурсами.

Понад 30 освітян з усієї країни активно ділилися досвідом і практичними кейсами запровадження дослідницького методу в освітній простір.

До слова, партнерство з різних проєктів Інституту та Асоціації з міжнародних питань триває не перший рік, відповідно до укладеного Меморандуму про співпрацю. 

 

Матеріали по темі