Публічна лекція історикині-міжнародниці Мрідули Гош «Досвід деколонізації на прикладі індійського півострова»

Публічна лекція історикині-міжнародниці Мрідули Гош «Досвід деколонізації на прикладі індійського півострова»

Запрошуємо на відкриту лекцію історикині-міжнародниці Мрідули Гош «Досвід деколонізації на прикладі індійського півострова».

Де й коли: 21 грудня, о 18:00, в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану в Києві (майдан Незалежності 18/2, Будинок профспілок).

Україна перебуває у процесі, який у суспільстві отримав назву «деколонізація». Перейменування назв і переміщення з публічного простору памʼятників, які асоціюються з Російською імперією, – насправді лише один із аспектів пропрацювання минулого України у складі імперій. Менш помітним у публічному просторі, проте не менш важливим є завдання виробити на це минуле власний погляд, проаналізувати та осмислити цю спадщину.

Україна не є в цьому самотньою чи унікальною. Деколонізаційні процеси відбуваються по всьому світу. Розуміння цієї глобальної перспективи, як і знання про досвід інших країн корисні для нас.

Саме про деколонізаційні процеси у світі, зокрема про досвід країн індійського півострова, розповість Мрідула Гош під час лекції.

Мрідула Гош – історикиня-міжнародниця, доктор філософії. Пані Мрідула є громадянкою Індії, водночас вона добре знає Україну, тривалий час живе у Києві. Мрідула Гош очолює правління Східноєвропейського інституту розвитку, викладає на кафедрі міжнародних відносин Києво-Могилянської академії. Має тривалий досвід праці у структурі ООН. Крім рідної мови бенґалі, вільно володіє українською, російською, англійською, та мовою гінді, перекладає з української та інших мов Східної Європи.

Після лекції присутні матимуть змогу поставити запитання, поділитися коментарями та обговорити почуте. Ми заохочуємо відкриту дискусію.

Щоб відвідати подію офлайн, потрібно зареєструватися.

У разі повітряної тривоги найближче укриття поруч – станція метро Майдан Незалежності.

Також лекція транслюватиметься онлайн на ютуб-каналі Українського інституту національної памʼяті та сторінках УІНП й Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану у фейсбуці. 

Організатори лекції: Український інститут національної пам’яті, Національний музей Революції Гідності, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.

За додатковою інформацією звертайтеся за номером: 096 248 31 71.