Візійна зустріч «Що таке пам’ятати»

Візійна зустріч «Що таке пам’ятати»

18 лютого, з 10:30 до 18:30, у Veteran Hub у Києві (вул. Юрія Іллєнка, 42) відбудеться візійна зустріч «Що таке пам’ятати».

Захід організовує громадська організація Studena у партнерстві з Українським інститутом національної пам’яті та Міністерством у справах ветеранів.

«Ми дуже потребуємо діалогу з болючої теми — вшанування пам’яті загиблих героїв російсько-української війни. Війна, яка триває вже шостий рік, принесла тисячі смертей, зокрема від початку бойових дій загинуло біля п’яти тисяч українських військових. Тема смерті є табуйованою у нашому суспільстві, як наслідок — у нас бракує суспільного діалогу на цю тему, що не розв’язує проблему, а ще більше поглиблює колективну травму. Стейкхолдери, які працюють з цією темою, не мають злагодженої візії, яка б допомогла рухатись в одному напрямку та декларувати необхідні продумані меседжі. В результаті сім’ї загиблих та суспільство загалом не відчувають достатньо уваги до цієї теми та підтримки. Ми критично потребуємо відходу від радянської концепції «невідомого солдата» та стандартних практик, які, на жаль, часто є вихолощеними чи бутафорськими або й травмують», – говорять організатори дискусії.

Мета зустрічі — випрацювати візію вшанування пам’яті й героїзації серед стейкхолдерів: Міністерства у справах ветеранів, Міністерства культури, молоді та спорту, Міністерства освіти та науки, Українського інституту національної пам’яті, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції гідності, ветеранської спільноти, родин загиблих та культурологів, урбаністів, митців.

Учасники розмови спробують віднайти таке бачення вшанування пам’яті, де кожен герой має ім’я, кожна спільнота береже пам’ять про життя цієї людини, поруч із болем втрати є почуття гідності, пошани та надії, що ця жертва була недаремною.

Для участі у дискусії необхідно зареєструватися за посиланням: http://bit.ly/36VE9A8