На Хрещатику покажуть, якими могли бути профілі у Фейсбуку Мазепи, Петлюри та Бандери

На Хрещатику покажуть, якими могли бути профілі у Фейсбуку Мазепи, Петлюри та Бандери

 

До Дня незалежності у центрі Києва відкриють виставку «Фактор свободи», яка розповість про трьох осіб, чиїми іменами називали цілий народ, – Мазепу, Петлюру та Бандеру.

23 серпня, 12:00

Київ, вул. Хрещатик, 22,

(біля будівлі Головпошти)

«Фактор свободи» – такою була роль Мазепи, Петлюри та Бандери в українській історії. Так і назвали виставку, яку відкриває Український інститут національної пам’яті та Центр досліджень визвольного руху. 

На 2019 рік припали ювілеї відразу трьох знакових для нашої історії осіб – Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери

Біографії цих постатей дуже різні, але їх єднає ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу. Проте на шляху до її реалізації стояв ворог – Російська імперія. У протистоянні з ним їхні імена стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. Цілі покоління їхніх послідовників називали мазепинцями, петлюрівцями, бандерівцями

Автори спробували уявити, як би виглядали профілі у фейсбук Мазепи, Петлюри, Бандери. Які місця показала б їхня гугл-мапа, кого б вони зафрендили. Показати світло та тіні їхніх ключових рішень.

На відкриття завітають:

  • Володимир Омелян – міністр інфраструктури України;

  • Володимир В’ятрович – Голова Українського інституту національної пам’яті, співавтор виставки;

  • Уляна Супрун – в.о. міністра охорони здоров’я України;

  • Віталій Огієнко – співробітник Українського інституту національної пам’яті, співавтор виставки;

Автори виставки: Володимир Бірчак, Володимир В’ятрович, Олеся Ісаюк, Богдан Короленко, Максим Майоров, Віталій Огієнко, Ярослав Файзулін, Олена Шарговська, Вікторія Яременко, Ярина Ясиневич.

Над проектом працювали: Зоя Бойченко, Наталія Іванченко, Петро Клим, Володимир Поліщук, Оксана Полтавець, Назар Ясиневич.

Виставка доступна для огляду 24/7 на Хрещатику.