Традиційна хода з ушанування перших загиблих на Майдані відбудеться 25 січня

Традиційна хода з ушанування перших загиблих на Майдані відбудеться 25 січня

22 січня виповнюється сім років, як пролилася перша кров під час Революції Гідності. У зв'язку з локдауном традиційна хода пам'яті за першими загиблими учасниками протестів – Сергієм Нігояном, Михайлом Жизневським, Романом Сеником, Юрієм Вербицьким та Олександром Бадерою переноситься на 25 січня. Вона розпочнеться о 18:00, повідомляє Музей Майдану.

Зранку 22 січня 2014 року зазнав смертельного поранення у голову 21-річний Сергій Нігоян із Дніпропетровщини. Згодом смертельне вогнепальне поранення в серце дістав 25-річний білорус Михайло Жизневський. Обидва були активістами Майдану і брали участь у протестах фактично від самого їх початку. Поранений цього дня 45-річний львів'янин Роман Сеник помер за кілька днів у лікарні. Також 22 січня у лісі під Києвом було виявлено тіло львів'янина Юрія Вербицького зі слідами тортур – активіста Майдану викрали невідомі просто з лікарні напередодні. Через кілька днів від численних травм, яких зазнав 22 січня, помер ще один учасник Майдану – киянин Олександр Бадера.

Ходу у пам'ять про загиблих у 2015 році започаткувала Третя сотня Самооборони Майдану, до якої належав Сергій Нігоян – перша жертва під час подій Майдану. Блокпост 3-ї барикади, на якому чергував Сергій Нігоян, було розміщено саме біля Лядських воріт.

Уже традиційно рух відбудеться за таким маршрутом: → Лядські ворота → вулиця Хрещатик у бік Європейської площі → вулиця Михайла Грушевського до стадіону "Динамо" імені Валерія Лобановського й Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого. Учасники ходи  запалять лампадки і покладуть квіти до меморіальних дощок майданівців Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника та Олександра Бадери на вулиці Михайла Грушевського. Потім відбудеться богослужіння за першими полеглими біля пам'ятного знака на честь Сергія Нігояна (Європейська площа, вул. Михайла Грушевського).

Організатори ходи: ГО "3 Сотня Самооборони Майдану", ГО "Родини "Небесної Сотні", Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – музей Революції Гідності.

Акредитація ЗМІ

За додатковою інформацією про ходу звертайтеся до Олександра Івашкова +38 097 952 42 72. Контакти для журналістів: пресслужба Національного музею Революції Гідності +38 098 66 11 833press@maidanmuseum.org.

Нагадаємо, що різним вимірам Революції Гідності присвячена серія книг в рамках проєкту "Майдан. Усна історія". Усі вони доступні за посиланням.

Фото: Богдан Пошивайло