Презентація книги “В’язні з України в концтаборі Маутгаузен: історія та пам’ять”

Презентація книги “В’язні з України в концтаборі Маутгаузен: історія та пам’ять”

Історія нацистських концтаборів – одна з найбільш вивчених сторінок Другої світової війни. Натомість історія українців у нацистських концтаборах – мало відома. Через відсутність держави Україна на мапі Європи напередодні Другої світової війни у системі обліку та категорій в’язнів нацистських концтаборів бранці української національності не виділялися. Книга “В’язні з України в концтаборі Маутгаузен: історія та пам’ять” є наразі чи не наймасштабнішим дослідженням, яке обґрунтовує перебування у Маутгаузені орієнтовно двадцяти тисяч в’язнів з території України.

Презентація книги відбудеться у понеділок, 21 вересня, з 11:00 до 12:00.

Де саме – Укрінформ (Київ, вул. Богдана Хмельницького 8/16, зала 1).

Для участі у презентації просимо журналістів акредитуватися в “Укрінформі” за електронною адресою anna@ukrinform.com. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією кількість місць обмежена. Також звертаємо вашу увагу, що вхід у залу – тільки в масках та рукавичках. 

Презентація транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.

Учасники:

  • Олександр Щерба – Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія;
  • Антон Дробович – голова Українського інституту національної пам’яті;
  • Тетяна Пастушенко – кандидатка історичних наук, старша наукова співробітниця Інституту історії України НАНУ, одна з авторів книги;
  • Ігор Маліцький – колишній в’язень концтаборів Терезін, Аушвіц, Маутгаузен, Лінц-3, спогади якого опубліковані в книзі; 
  • Марат Бураковський – автор родинних спогадів про загиблого в’язня Маутгаузена Павла Ковелу, опублікованих у виданні.

Упорядниками книги є австрійський історик, автор двох монографій про Маутгаузен, доктор Маттіас Кальтенбруннер, кандидатка історичних наук, співробітниця Інституту історії НАНУ Тетяна Пастушенко, докторантка Інституту сучасної історії Віденського університету Руслана Берндл.

Книга створена за участі та підтримки Інституту історії України НАНУ, Українського інституту національної пам’яті, Посольства України в Республіці Австрія, австрійського Фонду майбутнього, Міжнародного комітету колишніх в’язнів концтабору Маутгаузен, Української організації борців антифашистського опору, Національного меморіального комплексу “Висота маршала І.С. Конєва”.

Ознайомитись з електронною версією видання можна за посиланням.