У Києві відкрилася виставка про Сили тероборони

У Києві відкрилася виставка про Сили тероборони

«Кожен із нас — воїн» — так називається виставка, яка з 22 серпня експонується на Контрактовій площі у Києві. Це спільний проєкт Сил територіальної оборони Збройних Сил України та Українського інституту національної пам’яті до Дня Незалежності України.

Упродовж місяця всі охочі можуть подивитися світлини бійців Сил територіальної оборони ЗСУ та дізнатися історії людей, які боронять Україну.

«Під час зйомок мене завжди вражають очі людей. У них видно, як поєднуються у воїні людяність і відвага стояти за свою сім’ю, місто, країну і за нашу незалежність. Тому коли будете дивитись на цю виставку – зверніть увагу на очі бійців і спробуйте побачити в них те, що побачив я», — говорить Олег Пальчик, солдат Сил ТрО, фотограф та співавтор виставки.

Частина банерів також розповідають про історичну тяглість національного спротиву українців.

Мета проєкту — наголосити, наскільки важлива готовність захищати свій дім і свою країну. Виставка робить це через висвітлення ролі Сил територіальної оборони у захисті України в перші місяці повномасштабного російського вторгнення.

24 лютого 2022 року українці почали масово ставати до лав Сил територіальної оборони — лише за перший місяць приєдналось понад 110 тисяч осіб. Люди, різні за віком, статтю та досвідом, взяли до рук зброю. Із перших днів війни вони брали участь в обороні Києва, Харкова, Сум, Чернігова та інших міст. І зараз бійці Сил ТрО захищають наші кордони, воюють на передовій. У цивільному житті більшість із них не були професійними військовими – це люди різних професій, які відклали свої справи і стали на захист України. За пів року повномасштабної російсько-української війни більшість оборонців пройшли шлях від цивільної людини до воїна. 

«Я хочу подякувати Силам територіальної оборони за цю ініціативу. Традиція ополчення, коли не лише регулярне, високопрофесійне військо, а все суспільство, кожен, хто вміє тримати зброю, стоїть за свою країну, має тисячолітнє коріння. Ця виставка показує, що ідея загального національного спротиву, яка лежить в основі закону про Сили територіальної оборони, – це щось таке, що есенційно з нами тисячу років: в княжу добу, і під час Козаччини, і під час Визвольних змагань у 20-му столітті», — зауважує голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович. У пресбрифінгу з нагоди відкриття виставки також взяв участь міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Що повинна набути людина, щоб стати воїном? П'ять сил Тероборони: сміливість, стійкість, спротив, злагодженість і результат. Це ті сили, що дозволять нам забезпечити нашу спільну перемогу», — говорить Сергій Федоренко, представник Сил ТрО ЗСУ. У Силах територіальної оборони ЗСУ наголошують, що кожному українцю потрібно готуватися, щоб стати воїном, щоб обороняти нашу країну і щоб здобути перемогу над ворогом. Саме разом ми здатні на більше і зможемо відстояти наше право жити у вільній країні гідних людей.

Де саме можна побачити виставку – Контрактова площа,  сквер між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді.

Електронний варіант

Фото Олега Пальчика