«Незалежність. Найкращий час». Фотоальбом

«Незалежність. Найкращий час» / «Independence. Prime Time» – унікальний фотоальбом до 30-річчя проголошення незалежності України.

На сторінках видання 30 років незалежності показані крізь об’єктив  фотокореспондентів  «Укрінформу». Фотоархів агентства – найбільший в країні, він налічує понад пів мільйона фото, тож саме там зберігається найповніший фотолітопис нашої новітньої державності. Більшість світлин опубліковані в альбомі вперше.

Утім, презентований фотоальбом не є ілюстрованою історією України, радше це сфокусований погляд на шлях, пройдений країною за цей час, на сумні, радісні, хвилюючі та пам’ятні події, свідками й учасниками яких ми були. Кожному з п’яти розділів видання передує есе публіциста, письменника й театрального критика Віталія Жежери, яке допомагає відчути атмосферу й дух на тих відтинках нашого спільного шляху у 30 років завдовжки.

«До 30-ї річниці відновлення незалежності України ми хотіли підготувати видання, яке не стільки розкаже про історію України мовою цифр і дат, скільки покаже її, допоможе виразно пригадати події, людей та контексти, завдяки яким наше суспільство стало сьогодні самим собою. Ідеться про дуже різні за змістом аспекти, однак загалом вони такі, що створюють візуальний континуум нашої незалежності та відчуття реальності шляху до неї. Історія, зафіксована в образах, стає осяжнішою та ближчою. Тож запрошуємо дивитися, відчувати й розмірковувати над уже зробленим, щоб наступні кроки були ще більш вдалими, із відчуттям міцного ґрунту під ногами. Шлях здолає той, хто впевнено йде по ньому», – говорить про видавничий проєкт голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Фотоальбом виданий одразу українською та англійською мовами. Він вийшов друком у видавничому домі «Антиквар».

Завантажити електронну версію

«Незалежність. Найкращий час» / «Independence. Prime Time»

Матеріали по темі