30 листопада – презентація концепції музейної експозиції та досліджень "Війна, що триває"

30 листопада – презентація концепції музейної експозиції та досліджень "Війна, що триває"

30 листопада 2020 року об 11:00 Українському кризовому медіацентрі відбудеться презентація пропозицій для створення експериментального експозиційного залу у Луганському обласному краєзнавчому музеї, присвяченого подіям російсько-української війни – «Війна, що триває», а також формування сценаріїв напрямків дослідження теми на 2021 рік з епідемії COVID. Проєкт реалізується за підтримки Українського інституту національної пам'яті.

В основі експозиції – музейна колекція артефактів російсько-української війни, яка нині налічує понад 500 експонатів і продовжує поповнюватись. Автор концепції: художник Нікіта Кадан та музейниці Олеся Мілованова, Ольга Гончар, Анна Яценко, візуалізація – архітекторка Дана Косміна.

У серпні 2020 року, за підтримки Українського інституту національної пам`яті, розпочалася дослідницька експедиція "Між прерії" до Луганського обласного краєзнавчого музею у Старобільську. ЇЇ мета – вивчити колекцію експонатів російсько-української війни для подальшого створення експериментальної експозиції про сучасні воєнні події у східних областях України. Також учасники відвідали краєзнавчі музеї у Попасній та Станиці Луганській, Новоайдарський, Лисичанський та Біловодські музеї. Усі відвідані музеї ставлять за мету сформувати локальні багатофункціональні центри інтелектуального спілкування громади, які стануть місцем освіти та дозвілля і, водночас, майданчиком для суспільних дискусій та формування активної громадянської позиції.

Учасники презентації:

Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті
Нікіта Кадан,  художник (Київ)
Олеся Мілованова, директорка Луганського обласного краєзнавчого музею, (Старобільськ)
Анна Яценко, культурологиня, фотографка та відеографка експедиції, (Львів)

Модераторка: Ольга Гончар, культурологиня, директорка Музею "Територія Терору", Львів, керівниця проекту експедиції та експериментальної експозиції.

У зв'язку з карантинними вимогами, кількість місць обмежена. Просимо зареєструватися: https://forms.gle/VdyaBSB3EpxrbLaW9

Також за презентацією можна слідкувати в онлайн-режимів на zoom-платформі та офіційних сторінках в Facebook та YouTube Українського кризового медіацентру.

Контактна особа: Ольга Гончар +38 093 339 76 46, olha.honchar@gmail.com