Документальна виставка «Іноземні дипломатичні представництва в Києві в 1917 -1919 рр.: початок міждержавних відносин»

Документальна виставка «Іноземні дипломатичні представництва в Києві в 1917 -1919 рр.: початок міждержавних відносин»

 

До 30-ліття державної незалежності України та відновлення дипломатичних відносин з зарубіжними країнами у Верховній Раді України вперше відкривається виставка з історії української дипломатії під назвою: «Іноземні дипломатичні представництва в Києві в 1917-1919 рр.: початок міждержавних відносин».

Представлені експонати знайомлять зі становленням української дипломатичної та консульської служби як державного інституту, покликаного захищати інтереси держави та її громадян. Виставка репрезентує документи з фондів Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України, Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного, Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державного архіву міста Києва, Наукової бібліотеки імені О. Ольжича, Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, архіву Українського вільного університету в Мюнхені. Деякі документи надані закордонними дипломатичними установами України з зарубіжних архівів, зокрема, Національного архіву Фінляндії, архіву МЗС Фінляндії, Дипломатичних архівів МЗС Румунії. На стендах представлено Законопроект про створення Генерального секретарства міжнародних справ, Ноти Генерального Секретаріату УЦР, Брестський мирний договір, фото очільників зовнішньополітичного відомства, організаційно-розпорядчу документацію посольств УНР, дипломатичні паспорти та багато інших унікальних документів. Матеріали виставки засвідчують встановлення дипломатичних відносин України в 1917 – 1919 рр. з понад 30 державами, вихід у цей час Української держави на світову міжнародну арену та дають підстави розглядати встановлення двосторонніх відносин незалежної України після проголошення державної незалежності в 1991 р. як відновлення дипломатичних контактів.

Впродовж 2018-2020 років виставка експонувалася в Україні (Київ, Одеса, Львів, Ужгород, Острог та ін.) та за кордоном: в Австрії, Болгарії, Румунії, Словаччині, Угорщині, Франції.

У відкритті виставки братимуть участь: голова правління Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, професор Ірина Матяш, голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов, перший заступник голови Українського інституту національної пам’яті Максим Ярмистий, директор Дипломатичної академії при Міністерстві закордонних справ України імені Г.Й. Удовенка Геннадій Надоленко.

Експозиція триватиме до 19 листопада 2021 року у кулуарах 3-го поверху будівлі Верховної Ради України за адресою: м. Київ, вул. М. Грушевського, 5.

До уваги ЗМІ

Присутність представників ЗМІ в адміністративному будинку Верховної Ради України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 5) регламентується Постановою Верховної Ради України № 1844-IX від 02.11.2021 та Розпорядженням № 320 від 06.10.2021.

Матеріали по темі