Допрем'єрний показ документального фільму про митця і захисника Максима Остяка «Остін. Світ догори»

Допрем'єрний показ документального фільму про митця і захисника Максима Остяка «Остін. Світ догори»

Платформа памʼяті Меморіал запрошує журналістів та правозахисників на допрем'єрний показ фільму про митця і музиканта Максима Остяка «Остін. Світ догори», який загинув, захищаючи Україну.

Показ фільму відбудеться 19 січня, з 16:30 до 18:30, у Києві в «Кіно 42» за адресою вулиця Костянтинівська, 11Б. Щоб відвідати показ, потрібно попередньо зареєструватися у формі. Окрім перегляду стрічки, заплановане також обговорення теми мистецтва і війни, вшанування загиблих за участі героїв фільму та знімальної команди. 

Документальний фільм «Остін. Світ догори» – один із серії стрічок, знятих платформою пам'яті Меморіал. Команда Меморіалу з березня 2022 року збирає дані про загиблих у війні Росії проти України, готує тексти великих форматів та знімає документальні фільми, щоб вшанувати пам'ять кожного і кожної загиблої, допомогти зібрати базу свідчень, які допоможуть правозахисникам притягнути винних до відповідальності.

«Фільм допомагає побачити життя очима персонажів. Ми розповідаємо про загиблих вустами їхніх рідних, друзів. Разом з ними відвідуємо важливі для вбитих місця, фіксуємо їхні спогади, емоції. Ми сподіваємося, що таким чином зможемо зберегти пам'ять, олюднимо страшні цифри статистики, розкажемо світові про нашу велику трагедію», – каже шеф-редакторка платформи Абрамець Анастасія.

«Остін. Світ догори» – це історія неординарної, яскравої людини, чиє життя обірвалося занадто рано. Максим народився та жив на Полтавщині. Пізніше був активним учасником Революції гідності, де отримав поранення і пережив клінічну смерть. Після цього віднайшов у собі музичний дар, став солістом гурту Reve tа Stogne. У Максима була кохана дружина та маленька доня. З початку повномасштабного вторгнення митець став на захист країни. З одного з бойових завдань на Харківщині Максим більше не повернувся…

«Остін – яскрава особистість з насиченим пригодами і кольорами життям. Особистість, яка настільки любила Україну, що вирішила пожертвувати власними мріями і планами, пішовши захищати свою Батьківщину. У нашому війську дуже багато таких ексклюзивних, непересічних і розумних воїнів, як Макс. Я хочу, щоб їхні історії передавались майбутніми поколіннями вільного українського народу і ставали легендами нашої незламної нації!» – каже журналістка Інна Попович, яка працювала над стрічкою.

Перший фільм «Жити, коли забрали твій світ» команда Меморіалу представила громадськості 22 грудня. Це стрічка про двох українських чоловіків, які втратили свої родини. Володимир Ободзінський та Сергій Перебийніс втратили дружин та дітей на початку повномасштабного вторгнення, тепер чоловіки шукають силу жити далі, допомагаючи іншим. Переглянути перший фільм можна за посиланням.