Показ документального фільму про загиблого воїна Дениса Антіпова

Показ документального фільму про загиблого воїна Дениса Антіпова

«Або ми. Або вони» – це документальна стрічка про воїна Дениса Антіпова. Денис був викладачем корейської мови в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, підприємцем, військовослужбовцем 95-ї десантно-штурмової бригади. Вперше Денис пішов на фронт добровольцем у 2015 році.

На  допрем'єрний показ у Києві запрошує Платформа пам'яті «Меморіал».

Коли та де: 10 травня, о 18:30, в кінотеатрі «Ліра» за адресою вулиця Велика Житомирська, 40.

Вхід вільний, але за попередньою реєстрацією за посиланням.

«Хочу, щоб якомога більше людей дізналися історію сміливого патріота, для якого Україна і справді була понад усе. Для нього це були не просто слова, а все його життя», – каже авторка фільму Діана Жвінкліс.

Денис родом з Івано-Франківщини. Його прадіди були повстанцями. У родині завжди панувала любов до рідної землі. Після Революції гідності, коли Росія окупувала Крим та розпочала гібридну агресію проти України на Сході, Денис вирішив захищати країну. Він звернувся до військкомату, але йому відмовляли кілька разів. Тоді він обрав аеророзвідку, став дипломованим фахівцем. Брав участь у боях біля Донецького аеропорту й Авдіївки.

Після 2016 року Денис повернувся до мирного життя. Викладав в університеті та відкрив власну справу – виробництво деревʼяних іграшок і подарунків з дерева. Але коли росіяни розвʼязали повномасштабну війну, Денис знову став на захист України.

9 березня 2022 року він отримав важке поранення під Ізюмом на Харківщині. Не долікувавшись, повернувся на передову. 11 травня Денис Антіпов загинув у бою на Харківщині.

Стрічку про Дениса Антіпова також можна буде переглянути на YouTube-каналі Меморіалу в четвер, 11 травня, о 20:00.

«Наша мета зберегти пам'ять про кожну вбиту людину, формувати той рівень взаємопідтримки, який дасть змогу нам усім пережити наше спільне велетенське горе втрати. Документальні фільми – це один з інструментів збереження пам'яті, для нас дуже важливо знімати такі стрічки та показувати їх українцям і за кордоном», – каже шеф-редакторка Меморіалу Анастасія Абрамець.

Інші документальні фільми: