«Бій під аплодисменти», що повернув армії УНР віру у власні сили: новий випуск «ІстФакту» розповідає про бій за Вознесенськ

«Бій під аплодисменти», що повернув армії УНР віру у власні сили: новий випуск «ІстФакту» розповідає про бій за Вознесенськ

Навесні 1920 року в бою за Вознесенськ військо Української Народної Республіки здобуло вирішальну перемогу над большевиками. Малоозброєні воїни армії УНР змогли протистояти чисельнішому противнику та захопити цілу воєнну базу. Ця перемога дозволила українському війську поновити боєприпаси та повернути віру у власні сили.

Бій за Вознесенськ, що увійшов в історію як «бій під аплодисменти», мав визначальну роль для армії УНР у Першому Зимовому поході.

Для чого був потрібен цей похід? Чи підтримувало армію УНР просте населення? І чи можна воювати без зброї? Відповіді на ці питання у черговому випуску відеопроєкту «ІстФакт» дає історик Володимир В’ятрович.

Завантажити відеоролик можна за посиланням.

Завантажити усі відеоролики з проєкту «ІстФакт» можна за цим посиланням.

Також найближчим часом у проєкті «ІстФакт» на вас чекає розповідь про те, як «Щедрик» Миколи Леонтовича став світовим хітом.

Над проєктом працювали:

Методичний супровід – Ганна Байкєніч, Олена Охрімчук;

Наукові консультанти – Ярослав Файзулін, Павло Подобєд, Владислав Куценко;

Спікер – Володимир В’ятрович;

Сценаристи – Наталка Пономарів, Андрій Сайчук;

Режисери-оператори – Яків Любчич, Олександр Назаров;

Графіка – Костянтин Пузанкін, Антон Куріпко;

Продюсер проєкту – В’ячеслав Пономарьов.

Довідково: Відеоролики проєкту Українського інституту національної пам’яті «ІстФакт» мають на меті популяризувати історію України через емоційне, яскраве, динамічне, але водночас просте і доступне, без зайвого пафосу, відео, детально переповідаючи маловідомі сюжети часів Української революції.

Формат проєкту – 5-хвилинні відеоролики в стилі «запитання-відповіді» з поєднанням прямої мови спікера й відеоряду (хроніка, інфографіка, анімація, карти, світлини, відео з реконструкцій історичних подій, моушн-графіка). Передбачається, що проєкт стане додатковим джерелом історичної інформації для широкого загалу. Відеоролики присвячені Українській революції 1917-1921 років.