Запуск Чернігівської комісії з реабілітації

Запуск Чернігівської комісії з реабілітації

25 квітня відбулось перше засідання регіональної комісії з реабілітації в Чернігівській області. 

Перше засідання було присвячене обранню керівного складу комісії, модерацією заходу займався директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Ігор Слезко.  

Члени комісії запропонували очолити комісію представниці ГО «Чернігів Європейський», кандидату історичних наук Олені Герасименко. Враховуючи досвід у дослідженні теми репресій комуністичного тоталітарного режиму, члени комісії одностайно підтримали її кандидатуру.

Заступником голови комісії обрали Юрія Соколова, представника Чернігівського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, який ще наприкінці 1980-х років взяв участь у розшуку місця поховань розстріляних під Черніговом у 1937-1938рр. Скретарем комісії обрали Олену Потапенко, директора комунального закладу «Чернігівський обласний пошуковий науково-редакційний центр».

Український інститут національної пам’яті в Чернігівській комісії з реабілітації представляє співробітник Інституту Сергій Бутко.

Регіональна комісія займатиметься організацією попереднього розгляду обставин, пов’язаних з репресіям проти конкретної особи, дослідженням матеріалів справи та поданням до Національній комісії з реабілітації обґрунтованих пропозицій щодо можливості визнання (відмови у визнанні) особи реабілітованою або потерпілою від репресій.

Організаційно-технічне забезпечення діяльності комісії забезпечуватиме Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Також комісією прийнято рішення про те, що заяви про визнання реабілітованим (потерпілим від репресій) прийматиме секретар комісії Олена Потапенко за адресою: проспект Миру, 14, м. Чернігів, 14000, т. (0462) 77-60-70, memory_book@ukr.net.