АТО: усна історія

Проект «Усна історія АТО» було започатковано в 2016 році з метою запису, збирання, зберігання та оприлюднення усних свідчень учасників подій російсько-української війни на Донбасі.

В рамках проекту наразі записано спогади 55 учасників російсько-української війни та видано серію збірників “Усна історія російсько-української війни”.

Видавничий проект «Усна історія російсько-української війни» було започатковано ще у 2015 році спільно з Запорізьким національним університетом та Запорізькою обласною державною адміністрацією. Уже вийшло чотири книги із цієї серії, в яких представлено розповіді бійців 79-ї та 55-ї бригад Збройних сил України, військовослужбовців Національної гвардії України, представників запорізької Служби з надзвичайних ситуацій, волонтерів, переселенців. Четвертий випуск тематичний і містить спогади військовослужбовців, які воювали у складі українських добровольчих формувань. Через їхні розповіді розкриваються обставини виникнення батальйонів «Донбас», «Айдар», полку «Азов», Добровольчого українського корпусу «Правий сектор», батальйонів територіальної оборони.

Лінк на випуск 

Лінк на випуск 2

 

Лінк на випуск 3

Лікн на випуск 4

 

В 2018 році в рамках проекту підготовлено збірник спогадів “Дівчата зрізають коси”, в якому містяться спогади 25 жінок-військових, які брали участь в російсько-українській війні у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2018 рр. як стрілки, кулеметниці, медики, мінометниці, снайперки та ін.

У спогадах йдеться про бойові операції різних років на Луганщині та Донеччині, про звільнення українських міст та сіл від окупантів, спогади про побратимів, місцевих мешканців, воєнний побут, а також роздуми про становище жінки в українському війську в різні періоди війни. Розповіді доповнені фотографіями із зони бойових дій.

Лінк на книгу.