Обговорення проєкту ЗУ «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу»

Повідомлення щодо проведення електронних консультацій з громадськістю щодо проєкту Закону України «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу».

З метою дотримання вимог абзаців першого-четвертого пункту 17 Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань формування та реалізації державної політики, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», та пунктів 1 і 2 параграфа 42 Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950, Український інститут національної пам’яті виносить для проведення електронних консультацій з громадськістю проєкт Закону України «Про засади державної політики національної пам’яті Українського народу» для забезпечення вивчення та врахування думки громадськості щодо зазначеного проєкту Закону.

Метою прийняття проєкту Закону є комплексне законодавче врегулювання питань формування та реалізації державної політики національної пам’яті Українського народу, визначення її основних принципів та завдань, повноважень та основних напрямів діяльності суб’єктів політики національної пам’яті.

Проєкт Закону у встановленому порядку виносився для проведення електронних консультацій з громадськістю, які відбувались з 03 січня до 01 лютого 2024 року включно. Всього надійшло 23 пропозиції від 6 фізичних та юридичних осіб. Більшість наданих зауважень та пропозицій повністю або частково враховано при доопрацюванні проєкту. За результатами доопрацювання проєкту виникла потреба у проведенні повторних консультацій з громадськістю.

Просимо надсилати свої зауваження та пропозиції до проєкту Закону на електронну адресу uinp@memory.gov.ua до 31 липня 2024 року.

Контактна особа: головний спеціаліст відділу аналізу та оцінки тоталітарних режимів та імперської політики Управління наукового та інституційного забезпечення політики національної пам’яті Євген Костюк, тел.: (096) 010 95 02.