Православна Церква України молиться за вояків, які загинули у грудні цього року

19 грудня в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоанна Богослова Православної Церкви України була звершена молитва за українськими воїнами.  

Кілька десятків киян прийшли віддати шану загиблим протягом грудня захисникам України. Заупокійну літію відправив доцент кафедри богослів’я та філософії Київської православної богословської академії протоієрей Павло Мельник.

 

По завершенню молитви були зачитані біограми вояків, які загинули у першій половині грудня 2018 року:

 

 

«Наша церква постійно молиться за перемогу українського війська над ворогами, за спокій душ тих, хто загинув в обороні України. На сьогоднішній літії ми окремо згадали п’ятьох новопреставлених героїв. Вже найближчої неділі ми знову молитовно згадаємо цих хлопців під час Божественної Літургії», – пояснив протоієрей Павло Мельник.

 

По завершенню спільної молитви кияни пройшли до Стіни пам’яті, де запалили лампадки і поклали квіти в пам’ять про тих, хто загинув у боях з російськими окупантами.

«Михайлівський Золотоверхий монастир має сакральне значення для українців. Це не лише древня святиня українського православ’я, а й один із символів Революції Гідності, одне із важливих місць пам’яті сучасної війни за незалежність. Саме монастирські мури стали Стіною пам’яті, де розміщені портрети полеглих героїв. Це перший подібний меморіальний захід, ініційований Українським інститутом національної пам’яті. Ми докладемо зусиль, аби такі вшанування відбувались щомісяця і збирали дедалі більше небайдужих», – резюмував співробітник Інституту Павло Подобєд.

Український інститут національної пам’яті запрошує жителів Києва долучатись до систематичних вшанувань захисників України в Михайлівському монастирі.

Покладання квітів та заупокійна літія за загиблими героями проводитиметься в останні дні кожного місяця у Храмі святого апостола і євангелиста Іоанна Богослова (вул. Трьохсвятительська, 6). Фундаторами ініціативи виступають співробітники Інституту: дослідник місць пам’яті Павло Подобєд та ветеран російсько-української війни Роман Кулик.