Повномасштабне вторгнення Росії в Україну: історичний контекст

Список статей оновлюється

 


24 лютого 2022 року повномасштабним вторгненням російської армії розпочався новий етап російсько-української війни. Це – народна війна за незалежність і суверенітет України, яка триває з 2014 року. Це також війна за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас – ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі Західного світу.

Неможливо зрозуміти і дії, й ті воєнні злочини, які вчиняє Росія в Україні, без розуміння історичного контексту.

Команда інституту від початку повномасштабного вторгнення працює над інформуванням про перебіг подій, насамперед на офіційних сторінках інституту у соціальних мережах фейсбуцітвіттерітелеграмі. Розповідає про героїв, документує і висвітлює воєнні злочини РФ проти об'єктів культурної спадщини, місць пам'яті, діячів культури й науки, а також публікує матеріали, які допомагають зрозуміти війну Росії проти України в історичній ретроспективі, без чого не можна повністю осмислити природу цієї агресії.

Для зручності на цій сторінці (вгорі) даємо підбірку посилань на матеріали. Перелік публікацій постійно оновлюється.

Щоб побачити всі публікації на сайті на тему російсько-української війни, натисніть на тег «російсько-українська війна» внизу сторінки. Публікації, у фокусі яких саме історичний контекст, також зібрані в окремій рубриці розділу «Інформаційні матеріали» (рубрика постійно наповнюється).

Матеріали по темі