Показ та обговорення документального фільму «Євродонбас»

Показ та обговорення документального фільму «Євродонбас»

До Дня Європи 9 травня в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану в Києві відбудеться показ документального фільму Корнія Грицюка «Євродонбас». Стрічка розповідає про ту культурну спадщину сходу України, яка повʼязує регіон з Європою.

Під час події режисер Корній Грицюк та науковий консультант Леонід Марущак розкажуть про задум та процес зйомок і про проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини», частиною якого є фільм.

Зі стрічки та обговорення ви дізнаєтеся:

- як європейські підприємці на зламі XIX–XX століть розвивали промисловість на сході України,

- як у радянський час цю історію намагалися приховати,

- яка європейська спадщина збереглася до наших днів та яких руйнувань вона зазнала під час сучасної війни.

Коли: 9 травня, 17:00
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (Київ, майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, 2-й поверх)

Вхід вільний

Просимо зареєструватися: https://forms.gle/NRUTCq4kmDZMDn2K8

Найближче укриття – підземний перехід та станція метро «Майдан Незалежності».

Онлайн-трансляція обговорення вестиметься на фейсбук-сторінках Музею Майдану, Інформаційно-виставкового центру, Українського інституту національної пам’яті, громадської організації «Музей сучасного мистецтва» та кінокомпанії «435 FILMS»; на ютуб-каналі Музею Майдану.

Організатори: кінокомпанія «435 FILMS», Музей Майдану та Український інститут національної пам’яті.

Модеруватиме обговорення Наталія Позняк-Хоменко, головна спеціалістка відділу популяризаційної роботи Українського інституту національної пам’яті.

Більше інформації за телефоном: +38 (068) 867 55 25 (Дарія).

Документальний фільм «Євродонбас» (продюсерка Анна Паленчук, режисер Корній Грицюк) є частиною культурно-просвітницького проєкту кінокомпанії «435 FILMS», присвяченого європейській спадщині Донеччини та Луганщини. Проєкт також включає аудіоподкаст «Євродонбас: німецька спадщина» (у партнерстві з «Українською правдою») та онлайн-проєкт «Європейська індустріальна спадщина на сході України» (у співпраці з культурним фондом «Ізоляція»).

Фільм створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно і Міністерства культури та інформаційної політики України.

21 травня на Михайлівській площі у Києві на основі проєкту відкриється виставка «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини».