До Дня захисника України у Києві відкриється вулична виставка про історію українського війська

До Дня захисника України у Києві відкриється вулична виставка про історію українського війська

14 жовтня о 12:00 в Києві біля Головпошти відбудеться відкриття вуличної виставки «Воїни. Історія українського війська».

Головпошта

(м. Київ, вул. Хрещатик 22)

14.10.2019 о 12:00

Виставка «Воїни. Історія українського війська» – це 19 розповідей про історію військових формувань на теренах України від часів Русі до сьогодення. Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.

На презентації виставки виступлять:

  • Генерал-майор Ігор Гордійчук – Герой України, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна.
  • Колишній доброволець і командир медичного батальйону "Госпітальєри", нардеп Яна Зінкевич.
  • Відомий телеведучий, блогер і журналіст Віталій Гайдукевич.
  • Перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.
  • Етно-фотограф, авторка фотоматеріалів виставки Анна Сенік.
  • Ветеран, батальйон «Січ», полк поліції спеціального призначення «Київ», учасниця проекту Ірина Цвіла.

«Ми дуже часто чули у виконанні російської пропаганди тези про те, що українці – не вояки. Українці не воїни, вони гречкосії, вони не вміють воювати. Ці тези настільки часто звучали, що врешті в них повірив сам Владимир Путін, який почавши свою війну, був переконаний, що він  закінчить її за кілька тижнів. Насправді його агресія провалилася власне через те, що пробудився цей одвічний дух українського воїна. За п'ять років військової агресії нам вдалося змінити ставлення до української армії. Вона тепер сприймається дедалі більше власне як наша справді українська армія. Елементом цих змін є засвоєння і розуміння історії українського війська», – пояснює Перший заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Аліна Шпак.

На проектом працювали: Зоя Бойченко, Владислав Куценко, Володимир Поліщук, Наталія Позняк-Хоменко, Володимир Тиліщак, Аліна Шпак.

Фотоматеріали: Анна Сенік, Роман Ніколаєв, Ірина Цвіла.

Дизайн: Ганна Беркутова, Назар Ясиневич.

Тексти: Василь Павлов, Максим Майоров, Сергій Громенко, Богдан Завітій, Володимир В'ятрович, Наталія Слобожаніна, Сергій Рябенко.

Організатор проекту: Український інститут національної пам’яті.

Подія у Фб.