У Чернігові відкрили виставку «Донбас»: переPROчитання образу»

У Чернігові відкрили виставку «Донбас»: переPROчитання образу»

Експозицію в Чернігівському обласному молодіжному центрі сьогодні, 14 березня, презентував один із її співавторів Ігор Каретніков, співробітник Українського інституту національної пам’яті, кандидат історичних наук, уродженець Донецька.

Захід організований до Дня українського добровольця. У відкритті виставки взяли участь директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Ніна Лемеш, доброволець, боєць батальйону особливого призначення «Чернігів» Василь Терейковський, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко, громадськість, військовослужбовці Чернігівського гарнізону, учнівська та студентська молодь.

Експозиція, підготовлена Українським інститутом національної пам’яті, містить маловідомі матеріали з фондів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Галузевого державного архіву СБУ, а також документи з Державного архіву Донецької області.

"Ми створили виставку, яка є спробою подолання нав’язуваного російською пропагандою уявлення про Донбас як «особливого» антиукраїнського регіону. Зібрані цікаві факти з історії заселення краю мають показати його як цивілізаційно-культурне перехрестя, простір, який завжди був привабливим для людини", – зазначив Ігор Каретніков.

Стенди експозиції покликані популяризувати історію краю та сприяти зміцненню національної єдності, утвердженню патріотизму, відновленню і збереженню національної пам’яті, розвитку національної свідомості. Проект є надзвичайно важливим для формування в українському публічному просторі візії Донбасу як невід’єдної частини України, без реінтеграції якої неможливі ані консолідація української політичної нації, ані Соборна Держава.

Виставка діятиме в Обласному молодіжному центрі (м. Чернігів, вул. Магістратська, 3) до 27 березня. А потім упродовж року по черзі експонуватиметься в усіх районних центрах області.

Крім цього, під час заходу були добровольцям і волонтерам вручені відзнаки Чернігівської обласної державної адміністрації та Чернігівського міського голови за особистий внесок у здійснення волонтерських ініціатив, особисту мужність і героїзм, проявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, та з нагоди Дня українського добровольця.

Нагадаємо, що Український інститут національної пам’яті та Національний музей історії України підготували виставку «Донбас: переPROчитання образу», яка спростовує російські і радянські міфи про особливий статус Донбасу як окремого антиукраїнського регіону. Переглянути матеріали виставки можна за посиланням. 

За матеріалами інформації Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації