22 травня у Києві відбудеться відкрита лекція про Симона Петлюру

22 травня у Києві відбудеться відкрита лекція про Симона Петлюру

У день 140-річчя від дня народження Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки у столиці відбудеться відкрита лекція, під час якої розкажуть, ким був Симон Петлюра та хто такі “петлюрівці”.


22 травня о 18.30

Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану

Київ, Майдан Незалежності, 2

(Будинок профспілок)

Вхід вільний

Читатиме лекцію Валентина Піскун - доктор історичних наук, завідувач відділом джерелознавства новітньої історії України Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України.

22 травня 2019 року виповнюється 140 років від дня народження державного та громадсько-політичного діяча, журналіста, літературного і театрального критика, Головного Отамана військ і флоту Української Народної Республіки Симона Петлюри.

Для російських і українських більшовиків, які захопили владу в Україні у 1921 році, найзапеклішим і непримиримим ворогом, який стояв на їхньому шляху до світового панування, став Симон Петлюра як лідер українців, як людина, віддана своїй справі й аскетична у особистому житті, як той, хто уособлював УНР в борні”, - розповідає Валентина Піскун.

Він повертається як символ боротьби за незалежність України. В час, коли українці знову, як і сто років тому, захищають свою свободу зі зброєю в руках, знову, як і сто років тому, від того ж ворога – Росії, Петлюра повертається до українців із забуття, і безмежного інформаційного моря брехні про нього”, - вважає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Організатори: Український інститут національної пам’яті, Інститут української археографії та джерелознавства ім.М.С.Грушевського НАН України, Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану.

Просимо заповнити електронну форму, щоб організатори змогли усіх зручно розмістити: https://forms.gle/8YLKgcJd5hHLoSmC6

Контакти: тел. (044) 290 80 17