Брифінг до Дня памʼяті жертв політичних репресій

З нагоди Дня пам’яті жертв політичних репресій Український інститут національної пам’яті та Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили» проведуть брифінг для ЗМІ, приурочений до початку експонування виставки «Биківня в документах і пам’яті».

Час: 20 травня, 12:00

Місце проведення: Київ, Контрактова площа, сквер між виходом з метро на вулиці Спаській та пам’ятником Григорію Сковороді (поруч із банерами виставки).

У брифінгу візьмуть участь:

  • Роман Подкур, голова Національної комісії з реабілітації, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України,

  • Володимир Тиліщак, заступник голови Українського інституту національної пам’яті,

  • Тетяна Шептицька, заступниця генерального директора з наукової роботи Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили».

Виставка «Биківня в документах і пам’яті» розповідає про Биківнянську трагедію в контексті суспільно-політичних процесів, що відбувалися в радянській Україні; про технологію радянського терору; інформує про організаторів і виконавців масових політичних репресій та розповідає історії постатей Биківнянського мартиролога – від відомих письменників, акторів, науковців до селян і робітників.

Банери висвітлюють також трансформацію Биківні з території злочину в загальноукраїнське і міжнародне місце пам’яті, акцентуючи на важливості для суспільства усвідомлювати втрати, спричинені програшем у національно-визвольній боротьбі і більшовицькою окупацією. 

У виставці використані раніше засекречені документи НКВД, рідкісні архівні матеріали та документи з приватних зібрань.