У Києві говорили про відображення Голодомору у мовній та концептуальній картинах світу

7–8 червня 2019 року в Києві відбувся Міжнародний міждисциплінарний науковий симпозіум «Епоха Голодомору у мовній та концептуальній картинах світу».

Симпозуім організували Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine), Інститут історії України Національної академії наук України, Науково-освітній консорціум вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій Альбертського університету та Український інститут національної пам’яті.  

У фокусі симпозіуму перебував комплекс проблем, пов’язаних із осмисленням ціннісних параметрів мови радянського тоталітаризму  та радянського дискурсу ненависті, лінгвокультурними аспектами осмислення Голодомору. 

У симпозіумі участь взяв головний спеціаліст Українського інституту національної пам’яті Віталій Огієнко, який виголосив доповідь «Осмислення та омовлення травми Голодомору в свідченнях очевидців Конгресу США з Українського голоду: від травматичної пам’яті через «знаючи як» до «знаючи що». Доповідь була присвячена аналізу процесу трансформації травматичної пам'яті Голодомору.