Тематична зустріч: «Добровольчі формування Карпатської Січі в боротьбі за незалежність України: минуле і сучасність»

Тематична зустріч: «Добровольчі формування Карпатської Січі в боротьбі за незалежність України: минуле і сучасність»

14 березня 2023 року, о 16:00, запрошуємо на тематичну зустріч до Дня українського добровольця «Добровольчі формування Карпатської Січі в боротьбі за незалежність України: минуле і сучасність».

Захід відбудеться у змішаному форматі: офлайн та онлайн.

14 березня ми відзначатимемо День українського добровольця. До цієї дати Український інститут національної памʼяті спільно з Національним музеєм Революції гідності проведе зустріч, присвячену внеску добровольчих формувань у захист держави в умовах збройної агресії.

В обговоренні візьмуть участь:

  • Олександр Пагіря, кандидат історичних наук, лейтенант, офіцер відділу історії воєнної політики України Центру досліджень воєнної історії Збройних сил України;
  • Василина Наконечна, виконувачка обовʼязків офіцера зі зв'язків з громадськістю 49 ОС батальйону «Карпатська Січ» Сухопутних військ ЗСУ;
  • Володимир Гапун, заступник командира, головний сержант 49 ОС батальйону «Карпатська Січ» Сухопутних військ ЗСУ; 
  • Руслан Андрійко, лейтенант, заступник командира роти розвідки 49 ОС батальйону «Карпатська Січ» Сухопутних військ ЗСУ.

Учасники заходу обговорять такі теми:

  • Карпатська Січ: від парамілітарного формування до збройних сил Карпатської України (1938–1939 рр.);
  • створення і бойовий досвід сучасного військового підрозділу «Карпатська Січ» (2014–2016 рр.);
  • його бойовий досвід у 2022–2023 роках, відновлення та розбудова бойового підрозділу в умовах повномасштабного вторгнення;
  • трансформація добровольчих формувань у національну армію.

Модераторка: Наталія Позняк-Хоменко, головна спеціалістка відділу популяризаційної роботи Українського інституту національної пам’яті.

Вхід за попередньою реєстрацією (кількість місць обмежена).

Тематична зустріч відбудеться офлайн в Інформаційно-виставковому центрі Музею Майдану (Майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, другий поверх).

Захід також транслюватиметься на сторінці Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану у фейсбуці.

Контактний телефон: +38(067)9611662 Тетяна Бойко

Подія у фейсбуці 

Довідково

День українського добровольця не випадково відзначається 14 березня. Саме цього дня у 2014 році перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану вирушили з Майдану Незалежності на тренувальну базу в Нових Петрівцях, щоб сформувати перший добровольчий батальйон для захисту суверенітету держави на Сході від російської агресії.