Спеціальна номінація міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» присвячена національно-визвольній боротьбі українців

Спеціальна номінація міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» присвячена національно-визвольній боротьбі українців

Цього року в межах української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки» відбудеться спеціальна номінація «Пам’ятки національно-визвольної боротьби». Вона пройде за підтримки Українського інституту національної пам’яті.

Мета спецномінації — привернути увагу до об’єктів нерухомої культурної спадщини України, які мають стосунок до національно-визвольної боротьби ХХ століття, а також до тих пам’яток, що були споруджені для вшанування цієї боротьби. Мова йде про власні світлини, які зробили учасники, а не про історичні.

У фокус спецномінації потраплять світлини із зображенням пам’ятників та меморіальних дошок учасникам національно-визвольної боротьби; будівель, пов’язаних із їхньою діяльністю; місць поховань тих, хто полягли в боротьбі за незалежну українську державу.

Cписок пам’яток, що пропонуються для участі у спецномінації, можна переглянути за посиланням: memory.wlm.photo.

«Цього року завершується цикл відзначень сторіччя подій Української революції 1917—1921 років. Це одна з причин, чому Інститут радо підтримує проєкт, спрямований на збільшення кількості та поліпшення  візуального контенту про національно-визвольну боротьбу. Адже наявність образів, конкретних зображень  робить історичні події ближчими, а відтак пам’ять про них більш живою. Вітаємо, що саме цей фокус був обраний цього року для української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Закликаємо  громадян брати участь у конкурсі, долучатися до наповнення вільної енциклопедії, адже це має не лише теоретичну та пізнавальну користь, але допомагає краще зберігати й опікуватися  пам’ятками та похованнями учасників національно-визвольної боротьби XX століття. І звісно, активне звернення  співгромадян та громадських ініціатив до теми збереження та відновлення національної пам’яті — це та позитивна співдія якої Інститут прагне, яку намагається максимально розвивати та яка є запорукою формування  спільних і чесних  наративів про наше минуле», — зауважив голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Для того, щоб узяти участь у спецномінації, потрібно:

  1. Перейти на сторінку спецномінації у Вікіпедії.
  2. Створити або увійти у свій акаунт у Вікіпедії (при реєстрації треба вказати дійсний email).
  3. Знайти пам’ятку у списках пам’яток спецномінації. У кожної пам’ятки є власний ідентифікатор (ID).
  4. Завантажити фото пам’ятки прямо з переліку: знайдіть у списках рядок із потрібним об’єктом, і в останній колонці натисніть на посилання «[Завантажити фото]» або «Завантажити ще фото».

У межах спецномінації будуть враховуватися і ті об’єкти, які мають охоронний статус, і ті, які цього статусу ще не отримали. Конкурсні списки не є повними, і пропозиції з доповнення списків можна залишати у коментарях до цього допису, надсилати на пошту організаційного комітету wlm@wikimedia.org.ua або писати на сторінці обговорення самого списку пам’яток у Вікіпедії. Обов’язково вкажіть назву населеного пункту (район, область), де розташований об’єкт, щоб організатори змогли доповнити списки. Також вкажіть, якщо є якась додаткова інформація про нього, — координати, публікації у ЗМІ тощо.

Переможцями стануть автори найкращих фото за оцінками спеціального журі, до якого ввійдуть експерти, запропоновані Українським інститутом національної пам’яті. 

Читайте регламент конкурсу та відповіді на часті питання. Покрокову інструкцію участі можна переглянути тут.

Новини та історії про конкурс – у блозі фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки». Якщо виникнуть питання, звертайтеся за контактами.